[19 IV 2016] „Korona Ziemi” – prelekcja Tomasza Kobielskiego

19 kwietnia 2016 Autor: Norbert Owczarek 0 komentarzy

Naszym dzisiejszym gościem był Pan Tomasz Kobielski – doświadczony wspinacz i alpinista, jeden z pierwszych Polaków zdobywców „KORONY ZIEMI” , wszystkich najwyższych szczytów kontynentów.

Od ponad 20 lat członek Klubu Wysokogórskiego Gliwice. Zdobywca 2 szczytów 8-tysięcznych, w tym Mount Everest. Współorganizator i członek wyprawy Martyny Wojciechowskiej na Mt. Everest. Członek polskiej wyprawy na K2 w 2010 roku, która dotarła mimo niepogody jako jedna z nielicznych grup do obozu 4-go na wys. 7900 m.n.p.m. na drodze Basków.

Kilkudziesięciu obecnych na spotkaniu członków i sympatyków SK PTT „Diablaki” podczas trwającego prawie dwie godziny spotkania miało okazję posłuchać i pooglądać zdjęcia z górskich wypraw Pana Tomasza w najdalsze zakątki świata. Następnie Pan Tomasz został zasypany pytaniami od obecnych na prelekcji słuchaczy. Nasz Gość przeprowadził także wśród dla zebranych uczniów konkurs wiedzy na temat szczytów należących do Korony Ziemi. Troje szczęśliwców została nagrodzona prezentami ufundowanymi przez naszego dzisiejszego Gościa. Na zakończenie nie zabrakło pamiątkowych autografów, wspólnego zdjęcia, niespodzianki od „Diablaków” oraz udzielonego dla  szkolnej gazety wywiadu.

IMG_2043

Kategoria: Turystyka