Wielka Liga Czytelników – półfinał już za nami!

25 kwietnia 2016 Autor: Monika Skorupa 0 komentarzy

Uczniowie, którzy wygrali etap szkolny: Olga Pytasz (kl. 2b) Ewa Bosak ( kl. 2c) Kacper Kaczyński (kl.2c) w kategorii klas I-III oraz Aldona Synowiec (kl. 4a), Wojciech Łaszczyca (kl. 4a) i Emilia Grudzińska (kl.5b) w kategorii klas IV-VI, godnie reprezentowali naszą szkołę w Półfinale Konkursu Ogólnopolskiego Wielka Liga Czytelników.
Wykazali się ogromnymi wiadomościami i umiejętnościami wprawiającymi w podziw i zachwyt. Testy były bardzo trudne. Pytania podchwytliwe i szczegółowe. Nasi reprezentanci konkurowali z ponad 240 szkołami z całej Polski. Okazali się najlepszymi czytelnikami w Dąbrowie Górniczej wyprzedzając Szkołę Podstawową nr 25, 29 i Miejską Bibliotekę Publiczną.
Uczniowie z kl. I-III przeczytali książkę Marii Krüger Karolcia, rozwiązali test i uzyskali aż 93 punktów na 100 możliwych do zdobycia. Brakło im tylko 4 punktów do wejścia do Finału. BRAWO!!!
Natomiast książką konkursową w kategorii klas IV-VI była Opowieści z Narnii. Podróż „Wędrowca do świtu” C. S. Lewis. Nasi uczniowie zdobyli 70 punktów na 100 możliwych do zdobycia. (http://www.wielka-liga.pl/doc/wlc/polfinal_wyniki.pdf)
Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów. Uczestnikom konkursu i rodzicom gratulujemy i dziękujemy za ogromny wysiłek włożony w promowanie czytelnictwa. Brawa dla czytających rodzin!
Zapraszamy wszystkich uczestników konkursu Wielka Liga Czytelników na finałowe świętowanie 4 czerwca 2016 r. w Katowicach podczas V Wielkiej Zabawy Rodzinnej (www.wielka-liga.pl)