[19 V 2016] „CAMINO DEL PUEBLO – Kuba zwykłych ludzi” – prelekcja Darwiny Matuszczak

19 maja 2016 Autor: Norbert Owczarek 0 komentarzy

Dzisiaj reprezentacja Szkolnego Koła Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego „Diablaki” uczestniczyła w wyprawie na Kubę, a dokładnie towarzyszyła Państwu Darwinie i Jackowi Matuszczak we wspomnieniach z pieszej pielgrzymki jaką odbyli przez ten kraj na przełomie lipca i sierpnia 2013 roku. Trasa ich pielgrzymki liczyła około 900 km i wiodła z Hawany do El Cobre.

Dzisiejsza prelegentka Pani Darwina Matuszczak przedstawiła nam intencje w jakiej wraz z mężem pielgrzymowali, opowiedziała nam o Matce Boskiej Miłosiernej z El Cobre, niesionej podczas pielgrzymki Tablicy Pokoju którą pielgrzymi zostawili w El Cobre, spotkanych podczas wędrówki ludziach i miejscach.

Pani Darwina opowiadała o tym jak wygląda zwykły dzień mieszkańca Kuby, jak mieszkają, co jedzą, jak się przemieszczają, jak spędzają wolny czas, z czego się utrzymują, jak świętują mieszkańcy tej pięknej wyspy.

Mamy nadzieję, że jeszcze spotkamy się z Państwem Matuszczak i wysłuchamy ich opowieści z innych egzotycznych pielgrzymek.

Kategoria: Turystyka