[4 VI 2016] “Sprzątamy Beskidy z PTT 2016″ w rejonie Hrobaczej Łąki – relacja

4 czerwca 2016 Autor: Norbert Owczarek 0 komentarzy

W dniu dzisiejszym blisko 50 osobowa grupa członków i sympatyków Szkolnego Koła Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego „Diablaki” działającego przy naszej szkole wzięła udział w imprezie turystyki kwalifikowanej na terenie Beskidu Małego. Trasa naszej wędrówki przedstawiała się następująco: (niebieski szlak) Bielsko Biała Lipnik (442 m n.p.m.) – Gaiki (804 m n.p.m). – (szlak czerwony) Przełęcz u Panienki (710 m n.p.m.) – Hrobacza Łąka (828 m n.p.m.) – Przełęcz u Panienki (710 m n.p.m.) – (szlak czarny) Bielsko – Biała Lipnik Pętla (417 m n.p.m.).

Podczas wędrówki sprzątaliśmy górski  szlak. Ku miłemu zaskoczeniu wszystkich uczestników dzisiejszej wyprawy, śmieci było naprawdę niewiele i na odcinku 6 km szlaku zebraliśmy zaledwie 200 litrów śmieci. Około godziny 13.00 dotarliśmy do Domu Turystycznego na Hrobaczej Łące. Na pobliskiej polanie odbywało się podsumowanie tegorocznej edycji akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT”.  Dla naszego szkolnego koła był to czwarty finał. Podobnie jak w poprzednich latach wzięliśmy udział we wszystkich zaplanowanych w tym roku przez organizatorów terminach i rejonach do sprzątania: Klimczok, Babia Góra, Hrobacza Łąka…

Nasze ogromne zaangażowanie i chęć pomocy przyrodzie została doceniona przez organizatorów akcji – Oddział PTT w Bielsku-Białej, od których otrzymaliśmy od prezesa Zarządu Głównego PTT Pana Józefa Haducha pamiątkową, szklaną statuetkę  „Za wyróżniający się udział w akcji Sprzątamy Beskidy z PTT 2016”. Naszą determinację i wytrwałość w górskich porządkach zauważył także Marszałek Województwa Śląskiego Pan Wojciech Saługa. Otrzymaliśmy od niego ogromny puchar z napisem „Dla Szkolnego Koła PTT „Diablaki” z Dąbrowy Górniczej za wyróżniające się uczestnictwo w akcji Sprzątamy Beskidy z PTT 2016″.

Dziękuję wszystkim uczestnikom, którzy wraz ze mną w tym roku sprzątali Beskid Śląski, Beskid Żywiecki, Beskid Mały. To właśnie Wy tworzycie tę niepowtarzalną, turystyczną atmosferę podczas sprzątania gór. Teraz mobilizujemy się do wspólnego wyjazdu w najwyższe góry w Polsce. Do zobaczenia 2 lipca podczas akcji „Czyste Tatry 2016”.

Kategoria: Turystyka