Wycieczka do Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach

28 czerwca 2016 Autor: Norbert Owczarek 0 komentarzy

Od wczoraj w naszej szkole rozpoczął się pierwszy turnus półkolonii. Sześć grup uczniów z dwóch dąbrowskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 18 oraz Szkoły Podstawowej 12 wspólnie i aktywnie spędzi najbliższe dwa tygodnie wakacji.

Wczoraj rozpoczęliśmy ten czas od zabaw i zajęć integracyjnych, wokalnych, plastycznych i sportowych. W dniu dzisiejszym pojechaliśmy na wycieczkę do Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Podczas prawie 2 godzinnego zwiedzania zapoznaliśmy się z historią, zwyczajami, sprzętem i pojazdami używanymi przez strażaków na przestrzeni wieków. Zwiedzający mieli okazję poczuć się jak dawni strażacy bijąc w dzwon alarmowy czy obsługując pompę ręczną. Zadali ogromną liczbę pytań, na które uzyskali ciekawe odpowiedzi od prowadzących ich przewodników. Na zakończenie pobytu w muzeum, mieli okazję zakupić sobie pamiątki… oczywiście związane ze strażą pożarną.

Kategoria: Z życia szkoły