Mistrz Pięknego Czytania jest tylko jeden – rozstrzygnięcie konkursu.

25 października 2016 Autor: Monika Skorupa 0 komentarzy

To już VII edycja Szkolnego Konkursu Czytelniczego Mistrz pięknego Czytania organizowanego w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przeznaczonego dla uczniów z klas IV-VI.

Konkurs  przebiegał w dwóch etapach: eliminacje klasowe przeprowadzone przez nauczycieli języka polskiego oraz eliminacje szkolne przeprowadzone w bibliotece szkolnej.

24.10. 2016 r. w eliminacjach szkolnych wzięło udział 13 uczniów. Do pracy w jury zaproszono Panie:  Katarzynę Kurasiewicz – kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej. Filia w Dąbrowie Górniczej, Małgorzatę Stramek – kierownik MBP w Dąbrowie Górniczej. Filia nr 3 oraz  Marzenę Łykowską – kierownik Wypożyczalni Centralnej Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Tytuł Mistrz Pięknego Czytania otrzymał Michał Mikuła uczeń klasy V b.

Jury po burzliwych naradach oraz dodatkowej dogrywce przyznało, aż 3 wyróżnienia  dla:

Krzysztofa Durlety ucznia klasy IV a

Nikoli Lemańskiej uczennicy klasy IV b