13 maja w Fatimie

11 maja 2017 Autor: Elżbieta Doniec 0 komentarzy

Papież Franciszek prosi o duchowe towarzyszenie podczas jego pielgrzymki do Fatimy, gdzie w 100- lecie objawień ogłosi świętymi Franciszka i Hiacyntę Marto.

Te święte dzieci z wielką ufnością odpowiedziały na wezwanie Matki Bożej modląc się o pokój na świecie i za grzeszników. Temu wydarzeniu poświęcony jest Konkurs Miejski Przesłanie z Fatimy, którego finał odbędzie się 26 maja, wspólnie z X Diecezjalnym Konkursem Moją Kapliczką.

Łucja – najstarsza z trojga pastuszków, tak pisała w 2004r.  do czytelników Małego Gościa Niedzielnego:

Coimbra , 6 sierpnia 2004r.

Każdego dnia patrz we własne serce. Ponad wszystko kochaj Maryję i JEJ Syna, Jezusa Chrystusa.

Odmawiaj Różaniec. Przynajmniej jedną dziesiątkę każdego dnia. Najlepiej z rodziną

Siostra Łucja

Klasztor karmelitanek