Sukces w Regionalnym Konkursie Czytelniczym

24 maja 2017 Autor: Monika Skorupa 0 komentarzy

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy IV b Piotr Olszewski oraz Mateusz Jędryczek  reprezentowali szkołę  w VI Regionalnym Konkursie Czytelniczym  DETEKTYWÓW PARA –  JACEK I BARBARA. Uczestników obowiązywała znajomość 3 książek autorstwa Dariusza Rekosza: Tajemnicza szafa, Żółta walizka, Naszyjnik królowej. Uczestnicy indywidualnie rozwiązywali długi i bardzo szczegółowy test, a w czasie przerwy mieli możliwość spotkania z autorem, podczas którego pisarz opowiadał o swojej pasji i o początkach przygody z książką. Dodatkową atrakcją było wspólne rozwiązywanie zagadek detektywistycznych. Po atrakcjach przyszedł czas na ogłoszenie wyników.  Ku nasze uciesze Mateusz Jędryczek zajął III miejsce. Gratulujemy sukcesu i już teraz  zapraszamy chętnych do kolejnych zmagań za rok.