PL BIP FB

Szkoła Podstawowa Nr 18

Dąbrowa Górnicza

Pamięć nas nie zawiodła – Dąbrowska Olimpiada Pamięci

31 maja 2017 Autor: Monika Skorupa 0 komentarzy

Wybrani uczniowie z  klas: IV a, IV b oraz V b ostatniego dnia maja uczestniczyli  w Dąbrowskiej Olimpiadzie Pamięci. Organizatorem konkursu była Akademia Twórczego Rozwoju Bystrzak oddział w Dąbrowie Górniczej oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej. Celem Dąbrowskiej Olimpiady Pamięci była promocja technik szybkiego zapamiętywania oraz rozwijanie u dzieci alternatywnych metod przyswajania wiedzy. Konkurs oceniany był w  kategoriach wiekowych.

  • grupa 9-10 lat
  • grupa 11-12 lat

Zestawy pamięciowe były dostosowane do danej grupy wiekowej  zawierały m.in. ciągi wyrazów, numery telefonów, listę zakupów, wyrazy wraz z przyporządkowanymi cyframi. Zabawa była przednia w przerwie przed ogłoszeniem wyników był czas na zabawę i taniec. Ogłoszenie wyników było dla nas radosnym zaskoczeniem.

W grupie wiekowej 9-10 lat I miejsce Nicola Lemańska (IV b),

III miejsce  Mateusz Jędryczek (IV b)

W grupie wiekowej 11-12 lat  I miejsce ex aequo Aleksandra Iwańska (V b), Michał Mikuła  (V b)

  II miejsce Marcin Mikuła (V b)

Szykujemy się do rywalizacji z kolegami i koleżankami z innymi szkół za rok.

 

 


Skip to content