Konkursy katechetyczne

17 października 2017 Autor: Elżbieta Doniec 0 komentarzy

Zapraszamy do udziału w konkursach:

I-III

• Jesienny różaniec- wysłaliśmy 3 prace na Miejski Konkurs Plastyczny, w konkursie wzięło udział 5 dzieci
  • Tak powstało Rycerstwo Niepokalanej – wysłaliśmy 4 prace – jedna z kategorii 0-III, i 3 z klas IV-VI
  • IV Regionalny Konkurs poświęcony poezji ks. Jana Twardowskiego. Kategoria plastyczna  – przekład intersemiotyczny wybranego wiersza. Uczeń indywidualnie wykonuje pracę, która będzie twórczym zilustrowaniem  wybranego wiersza ks. Jana Twardowskiego. Format oraz  technika pracy jest dowolna. Dopuszcza się formę płaską i przestrzenną. Do pracy należy dołączyc tekst wiersza. Termin do 8 listopada
  • Ogólnopolski Konkurs Jezus Chrystus naszym Królem  –nie wzięliśmy udziału
  • KONKURS „MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z MISJI” XVII edycja:  Z MARYJĄ NA MISJACHKonkurs dla uczniów odbywa się w pięciu kategoriach:

a) literacka – (praca w dowolnej formie literackiej, np. wiersz, esej, opowiadanie, list, artykuł prasowy lub wywiad) prezentująca wybrane sanktuarium maryjne z kraju misyjnego

b) plastyczna – rysunek, grafika  lub obraz nie przekraczający formatu A3 (29,7×42 cm) – temat prac plastycznych nie musi się ściśle wiązać z sanktuarium maryjnym, ale ukazywać pracę misjonarzy

c) muzyczna – utwór muzyczno-wokalny nagrany w formie dźwiękowej lub wizyjnej o tematyce misyjnej

d) charytatywna –  trwające przez rok szkolny inicjatywy i działania uczniów mające na celu zaangażowanie społeczności lokalnej w akcję zbierania środków finansowych na remont i wyposażenie przedszkola w wiosce Mann (Republika Środkowoafrykańska), prowadzonego przez Małgorzatę Kiedrowską, misjonarkę świecką.

IV-VII

• Jesienny różaniec – wysłaliśmy 3 prace
  • Tak powstało Rycerstwo Niepokalanej – wysłaliśmy 3 prace
  • IV Regionalny Konkurs poświęcony poezji ks. Jana Twardowskiego. Kategoria recytatorskaRecytacja wybranego wiersza ks. Jana Twardowskiego. Można wykorzystać rekwizyty.  Kategoria fotograficzna Uczestnicy pracują indywidualnie i przesyłają od 3 do 5 wywołanych fotografii stanowiących artystyczną ilustrację do wybranego wiersza ks. Jana Twardowskiego. Format zdjęć od 15/20 cm do 20/30 cm. Dopuszcza się nadsyłanie tylko własnych prac fotograficznych wykonanych metodą tradycyjną  lub cyfrową. Technika wykonania zdjęć jest dowolna, przy czym fotografie powstałe w rezultacie wyraźnej ingerencji graficznej będą odrzucane. Fotografie nie mogą naruszać jakichkolwiek praw osób trzecich, w szczególności praw autorskich ani dóbr osobistych. Prosimy o dołączenie do pracy fotograficznej – tekstu wiersza. Termin do 8 listopadaDo pracy prosimy dołączyć pisemne oświadczenie: Oświadczam, że jestem autorem prac, które zgłaszam                 do konkursu oraz posiadam do nich pełne prawa autorskie.
  • Ogólnopolski Konkurs Jezus Chrystus naszym Królem