Konkurs szkolny Mistrz Pięknego Czytania – rozstrzygnięty.

26 października 2017 Autor: Monika Skorupa 0 komentarzy

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych  w naszej szkole odbyła się  już VIII edycja Szkolnego Konkursu Czytelniczego Mistrz pięknego Czytania  przeznaczonego dla uczniów z klas IV-VII.

Konkurs  przebiegał w dwóch etapach: eliminacje klasowe przeprowadzone przez nauczycieli języka polskiego oraz eliminacje szkolne przeprowadzone w bibliotece szkolnej.

25.10. 2017 r. w eliminacjach szkolnych wzięło udział 19 uczniów. Do pracy w jury zaproszono Panie:  Katarzynę Kurasiewicz – kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej. Filia w Dąbrowie Górniczej,  Marzenę Łykowską – kierownik Wypożyczalni Centralnej Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Dorotę Rapacz-Perz -pedagog naszej szkoły.

Tytuł Mistrz Pięknego Czytania  otrzymała Nikola Lemańska uczennica klasy V b.

Jury po burzliwych naradach przyznało, aż 3 wyróżnienia:

Amelia Szymiec z klasy 4 c

Julia Mędrek z klasy 5 a

Jagoda Słoń z klasy 6 a

Gratulujemy i zapraszamy do pięknego czytania za rok.