Samorząd Uczniowski – inicjatywy

19 listopada 2017 Autor: Aleksandra Janikowska 0 komentarzy

Starszy Samorząd Uczniowski reprezentują w tym roku same dziewczyny.

Przewodnicząca- Julia Witas,

I zastępca- Agata Sokolińska,

II zastępca- Weronika Słomczyńska,

Konsultant kreatywny- Nikola Lemańska

Zostały wybrane przez społeczność uczniowską  klas IV- VII w profesjonalnie zorganizowanych wyborach.  Aby kandydować do zarządu Samorządu Uczniowskiego, musiały zebrać 45 głosów poparcia wśród uczniów i 6 głosów zaufania wśród nauczycieli.

W dniu wyborów uczniowie klas IV- VII podpisywali się na listach obecności, a  później, na kartach do głosowania,  stawiali znak x przy nazwisku wybranego spośród ośmiu osób kandydata.  Zagłosowało 76 % uprawnionych uczniów. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała uczniowska komisja.

Dziewczyny, jak często podkreślają, lubią ze sobą pracować i mają mnóstwo pomysłów do zrealizowania w bieżącym roku szkolnym.

W poniedziałek, 20 listopada, organizują Dzień Śpiocha, a w kolejnym tygodniu-30 listopada- szkolną dyskotekę.

Kategoria: Z życia szkoły