PL BIP FB

Szkoła Podstawowa Nr 18

Dąbrowa Górnicza

XXIII Miejski Konkurs Ortograficzny

9 stycznia 2018 Autor: Bożena Kącik 0 komentarzy

Tradycyjnie, już po raz 23 byliśmy organizatorami Miejskiego Konkursu Ortograficznego dla klas III.    Do rywalizacji o miano Mistrza Ortografii przystąpiło 31 uczniów dąbrowskich szkół. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. III b: Patrycja Biały i Marta Przybyła. Trzecioklasiści  zaprezentowali świetną znajomość ortografii, pisząc dyktando – przygotowane przez metodyka kształcenia zintegrowanego i wychowania przedszkolnego panią Jolantę Tarnowską. Gdy komisja – składająca się z nauczycieli kształcenia zintegrowanego – oceniała dyktanda, uczniowie klasy II a przedstawili uczestnikom konkursu inscenizację pt.”Zabawy zimowe”. Oczekiwanie na ocenę prac, umilił trzecioklasistom występ zespołu tanecznego „ABC”.                      

Laureaci tegorocznego konkursu:

I miejsce –   Julia  Warzecha SP nr 12                        

II miejsce –  Adrian Majda SP nr 20

III miejsce – Mikołaj Borys   SP nr 23

IV miejsce –  Ewa Norberczyk SP nr 12

 

 GRATULUJEMY!

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki, a finaliści dodatkowo nagrody książkowe.

Nagrody ufundowali:  Grupa MAC SA, Urząd Miejski, oraz organizatorzy.

Zapraszamy do naszej szkoły za rok.


Skip to content