Tajniki muzyki

16 stycznia 2018 Autor: Bożena Kącik 0 komentarzy

Po raz kolejny uczniowie klas młodszych uczestniczyli w koncercie kameralnym w wykonaniu muzyków  Filharmonii Śląskiej , którzy  w atrakcyjny i przystępny sposób popularyzują muzykę klasyczną wśród dzieci. Podczas spotkań przybliżana jest twórczość słynnych kompozytorów, prezentowane są instrumenty muzyczne, prowadzone są zabawy z muzykami. Dzisiaj poznaliśmy skrzypce, altówkę, wiolonczelę oraz instrumenty perkusyjne. Chętni uczniowie mieli możliwość  zagrania na  w.w  instrumentach wspólnie muzykami, a także zatańczenia  menueta  i  polki.  Lekcje muzyki na żywo są  doskonałym uzupełnieniem i rozszerzeniem szkolnego programu edukacji muzycznej. Rozbudzają zainteresowania, wrażliwość i potrzebę kontaktu  z muzyką.  Kolejne spotkanie z tajnikami muzyki już w maju.  Zapraszamy.