PROGRAM PÓŁKOLONII

22 stycznia 2018 Autor: Agnieszka Niziórska 0 komentarzy

PROGRAM PÓŁKOLONII

„Półkolonie w mieście-bawimy się wesoło i bezpiecznie”

Zajęcia w godzinach od 9.00 do 15.00

godz.9.00- śniadanie

godz.13.30 – obiad /w dniu wycieczki- suchy prowiant za obiad/

Podczas kolonii obowiązuje strój sportowy, na basen dodatkowo strój kąpielowy.

PONIEDZIAŁEK – 29. 01. 2018r.

Hasło dnia –„ Bezpieczny wypoczynek”
Zbiórka uczestników wraz z rodzicami, przedstawienie planu zajęć, omówienie spraw dotyczących zajęć, przydział opiekunów, podział na grupy, zapoznanie z programem i regulaminami. Pogadanka na temat bezpiecznego wypoczynku.
Zajęcia profilaktyczne – Dbamy o zdrowe ciało – Utrzymywanie zdrowego ciała, Bezpieczeństwo, Powody do dumy.
Zajęcia programowe : spotkanie z Górnikiem z kopalni Guido z Zabrza, specjalna animacja zabawowa, legendy, podania, śląskie piosenki.
Zajęcia relaksacyjne.

WTOREK – 30. 01. 2018r.

Hasło dnia – „Dzień przyjaźni”
– Zajęcia profilaktyczne: Przypomnienie regulaminu uczestnika wycieczki autokarowej. Obraz samego siebie i porozumiewanie się z innymi ludźmi – To miło pomagać innym ludziom.
– Zajęcia programowe: Wycieczka autokarowa do Zabrza – zabawa i edukacja w Sztolni
Królowej Luizy prowadzona przez animatorów z kopalni- „Bery i bojki na grubie”

ŚRODA – 31. 01. 2018r.

Hasło dnia – „ Inspiracje filmowe”
Zajęcia profilaktyczne: Jak używać lekarstw? – zasady obowiązujące podczas przyjmowania lekarstw, skutki działania lekarstw na organizm, spotkanie z pielęgniarką.
Zajęcia programowe: Wyjście do kina Helios na seans filmowy ” Tedi i mapa skarbów”
Zajęcia plastyczne – wykonanie prac różnymi technikami.

CZWARTEK – 01. 02. 2018r.

Hasło dnia – Uczymy się mówić – NIE”
Zajęcia profilaktyczne- Rozwijanie zainteresowań w celu zagospodarowania czasu wolnego, podkreślenie szkodliwego wpływu na organizm różnego rodzaju używek /nikotyna, alkohol, narkotyki, dopalacze, leki/.
Zajęcia programowe: Konkurs plastyczny związany z hasłem dnia.
Zajęcia sportowe prowadzone przez siatkarki z MKS Dąbrowa Górnicza.
Zajęcia relaksacyjne.

PIATEK – 02. 02. 2018r.

Hasło dnia – „Ruch to zdrowie ”
– Zajęcia profilaktyczne: z cyklu To ważne by dbać o swoje zdrowie.
– Zajęcia programowe : Wyjście na basen do Szkoły Podstawowej nr 29 w Dąbrowie Górniczej. Zajęcia sportowe na basenie – nauka pływania. Zakończenie półkolonii. Wspólna zabawa karnawałowa połączona z konkursami.
Do prowadzenia zajęć profilaktycznych wykorzystano scenariusze grupowych zajęć wychowawczo-profilaktycznych dla uczniów Andrzeja Kołodziejczyka z serii Profilaktyka uzależnień.