Konkursy religijne

28 lutego 2018 Autor: Elżbieta Doniec 0 komentarzy

Zapraszamy do udziału w nastepujacych konkursach:

1.Najpiękniejsza palma wielkanocna – Konkurs Diecezjalny, indywidualny. Praca o wysokości od 1,5 m. Termin do 11 marca.

2. Konkurs „Na najpiękniejsze jajko wielkanocne” zorganizowany przez Górnosląski Park Etnograficzny w Chorzowie, indywidualny

kategoria 1: Jajko zdobione techniką tradycyjną

np.batik, drapanie, oklejanie rdzeniem sitowie, włóczką, muliną; dopuszczalne barwniki naturalne i syntetyczne jaj lub wydmuszek kurzych i innych, mile widziane elementy nawiazujace do zdobnictwa regionalnego.

kategoria 2: zdobienie techniką dowolną

praca plastyczna na bazie ugotowanego jajka, wydmuszki lub jajka styropianowego do 10 cm, ozdobiona dowolnymi dodatkami

Termin: do 19 marca

3. Konkurs parafialny Najpiękniejsza palma wielkanocna – prace indywidualne i klasowe muszą byc dostarczone do 23 marca (piątek) do parafii

Wszystkie prace muszą posiadac metryczkę zawierającą: imię i nazwisko, klasa, wiek, szkoła, a do konkursu na pisankę również podpis opiekuna prawnego

4. VII Diecezjalny Konkurs -” Św. Jan Paweł II – Idźmy naprzód z nadzieją”

klasy I-III praca plastyczna dotycząca hasła konkursu, Indywidualna praca płaska wykonana w technice wybranej z następujących: rysunek (może być wykonany ołówkiem, kredkami różnego typu, węglem lub suchy pastel – powinien być utrwalony), malarstwo, collage, wydzieranka, wyklejanka (pod warunkiem ścisłego przylegania wszystkich elementów do płaszczyzny kartki), z wyłączeniem plasteliny oraz materiałów sypkich; format – A3 lub A4. Kryteria oceniania: – zgodność pracy w tematyką konkursu,- inwencja twórcza, – estetyka i samodzielność wykonania.

termin: oddania prac –  9 maja

klasy IV-VII test wiedzy, szkołę może reprezentowac 4 uczniów, zainteresowanym zostana przesłane materiały pomocnicze

termin: do 9 maja zgłoszenia, test w SP 42 w Sosnowcu 18 maja 2018r.

5. Diecezjalny Konkurs Moja patriotyczna  kapliczka dla klas IV-VII kategoria fotografia i makieta, termin: do 17 maja

Kategoria: Z życia szkoły