PL BIP

Szkoła Podstawowa Nr 18

Dąbrowa Górnicza

Warsztaty historyczne w Miejskim Muzeum „Sztygarka”

21 października 2018 Autor: Monika Skorupa 0 komentarzy

17.10.2018 r. chętni uczniowie z klas 5 wzięli udział w warsztatach historycznych organizowanych przez Muzeum Miejskie Sztygarka. Podczas spotkania uczniowie wysłuchali wykładu dotyczącego historii odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dowiedzieli się w jaki sposób niepodległość rodziła się w Dąbrowie Górniczej, jaką rolę Józef Piłsudski  przypisywał Zagłębiu Dąbrowskiemu. Ponadto uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną  oraz archiwalne filmy dotyczące omawianych wydarzeń.

W drugiej części spotkania  obejrzeli wystawę Zygmunt Bąbczyński – Legionista, niezwykły dąbrowianin, dotyczącą czasów I  wojny światowej oraz działań militarnych Legionów Józefa Piłsudskiego, które dokumentował Zygmunt Bąbczyński, pierwszy fotograf w dziejach naszego miasta.

Kategoria: Z życia szkoły