PL BIP

Szkoła Podstawowa Nr 18

Dąbrowa Górnicza

Patriotyczny teatrzyk Kamishbai.

25 października 2018 Autor: Monika Skorupa 0 komentarzy

Jubileusz 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowa rocznica i okazja do podejmowania przedsięwzięć służących budowaniu wspólnoty i kształtowaniu tożsamości narodowej, przywiązania do symboli.      Ten cel przyświecał zainicjowaniu działań we współpracy z  Biblioteką Pedagogiczną  polegającą na wdrożeniu w klasach 1 –3 szkoły podstawowej zajęć o charakterze patriotycznym pod hasłem „Kto Ty jesteś – Polak mały”       z  wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai. Nasi najmłodsi uczniowie w trakcie spotkań poznali legendę o Lechu, Czechu i Rusie, powtórzyli i zdobyli informacje dotyczące symboli narodowych. Punktem kulminacyjnym były zajęcia plastyczne, w trakcie których własnoręcznie,  z wykorzystaniem różnych technik wykonywali godło Polski. Zapraszamy  do obejrzenia fotorelacji ze spotkań.

 

Kategoria: Z życia biblioteki