Głośne czytanie poezji patriotycznej w kolejnej edycji szkolnego konkursu Mistrz Pięknego Czytania.

25 października 2018 Autor: Monika Skorupa 0 komentarzy

24 października odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA zorganizowanego w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

W związku z jubileuszem 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zadaniem uczestników tegorocznego przedsięwzięcia było zaprezentowanie fragmentu polskiej prozy lub poezji o charakterze patriotycznym. Inspiracji można było szukać na stronie internetowej Prezydent.pl, gdzie opublikowana została zarekomendowana przez Prezydenta RP propozycja tekstów patriotycznych do głośnego czytania („44 teksty Antologii Niepodległości” – zakładka Narodowe Czytanie 2018).

W konkursie wzięło udział 32 uczestników wyłonionych spośród klas IV-VIII podczas eliminacji klasowych przeprowadzonych przez nauczycieli języka polskiego.

W tym roku zaszczytny  tytułu Mistrz Pięknego Czytania  został wywalczony przez dwie  uczennice –  Zofię Zmarzły z klasy VA i Agatę Sokolińską z klasy VIIB. Jury po burzliwych obradach postanowiło  przyznać również  wyróżnienie dla Krzysztofa Durlety  z klasy VIA i Laury Matusznej z klasy VC.

Gratulujemy.

Kategoria: Z życia biblioteki