Śniadanie w barwach biało-czerwonych

8 listopada 2018 Autor: Bożena Kącik 0 komentarzy

Jak w dniu dzisiejszym uczniowie klas młodszych  zdobywali wiedzę i umiejętności?

W 100. lecie niepodległości  postanowiliśmy samodzielnie wykonać  II śniadanie w barwach  biało-czerwonych w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej  „Śniadanie daje moc”.

Poznaliśmy  12  zasad  prawidłowego odżywiania, dokładnie  umyliśmy  ręce  i przystąpiliśmy do zajęć praktycznych.

dav

Kilkanaście minut później pojawiły się kanapeczki, koreczki, galaretki i sałatki w barwach ojczystych.  Wszystkie wytwory „uśmiechały się” do nas, zachęcając  do zjedzenia.  Smakowały wyśmienicie!

Wspólnie przygotowane śniadanie uświadomiło uczniom  jaką rolę spełnia w ich diecie i jak ważne jest  w prawidłowym odżywianiu.  Mamy nadzieję, że dzieci  już zawsze będą wychodzić  z domu po śniadaniu i ze śniadaniem w plecaku.

Brawa dla najmłodszych!