„Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze”

19 grudnia 2018 Autor: Bożena Kącik 0 komentarzy

W dniu 18 grudnia 109 uczniów klas młodszych naszej szkoły uczestniczyło  w ogólnowojewódzkiej akcji edukacyjnej pod hasłem „Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze”, organizowanej przez Centrum Rozwoju Lokalnego przy wsparciu Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Celem akcji było zwiększenie poziomu wiedzy dotyczącej podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród dzieci oraz ocieplenie wizerunku policjanta.
Jednocześnie nasi uczniowie  wzięli udział w  oficjalnej próbie ustanawiania Rekordu Polski na najwięcej osób kolorujących Sznupka jednocześnie w wielu lokalizacjach. Dozwolone było kolorowanie wyłącznie kredkami, zgodnie z podanym wzorem. Wszystkie prace były wykonane bardzo starannie! Mamy nadzieję, że rekord padnie, a sympatyczny Sznupek, którego dzieci zabrały ze sobą do swoich domów, będzie im stale przypominał o bezpieczeństwie.

Organizator:  Centrum Rozwoju Lokalnego