Gry planszowe na lekcjach języka polskiego w kl. 4c i 4d

20 grudnia 2018 Autor: Monika Skorupa 0 komentarzy

Uczniowie klasy 4c i 4d pracowali metodą projektu edukacyjnego w oparciu o omawianą lekturę – Budujemy grę planszową pt. „Mikołajek”.

Każda z grup miała za zadanie samodzielne wykonanie planszy, pionków, kostki i opakowania do gry oraz opracowanie instrukcji wraz z legendą. Podsumowaniem projektu była publiczna prezentacja na forum klasy, po której uczniowie mieli okazję zagrać w grę stworzoną przez innych i sprawdzić swoją wiedzę  na temat treści „Mikołajka”.

Pomysły uczniów wszystkich zaskoczyły. Powstały bardzo ciekawe  gry o przygodach Mikołajka. Uczniowie utrwalili treść lektury poprzez wspólną zabawę, wymianę doświadczeń i pomysłów. Chętnie współpracowali ze sobą, byli kreatywni i pomysłowi. Gratuluję osiągniętych efektów wspólnej pracy!

Barbara Gacek

Kategoria: Z życia szkoły