PL BIP

Szkoła Podstawowa Nr 18

Dąbrowa Górnicza

Półfinał wojewódzki Wielkiej Ligii Czytelników

4 kwietnia 2019 Autor: Agnieszka Niziórska 0 komentarzy

Z ogromną przyjemnością i radością informujemy, iż podczas półfinału wojewódzkiego

IV Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników naszą szkołę reprezentowały po raz pierwszy drużyny            w dwóch kategoriach wiekowych. Zarówno jedna jak i druga drużyna perfekcyjnie przygotowana podjęła się rozwiązania niezwykle trudnego testu wymagającego znajomości każdego najmniejszego szczegółu ujętego w treści książki wcześniej wskazanej  przez organizatora konkursu.

Drużyna reprezentująca klasy 1-4 zdobyła 142 punkty na 150 możliwych do uzyskania i ostatecznie zajęła IV miejsce. To ogromny sukces!!! Serdecznie gratulujemy drużynie i liczymy na Wasz udział w konkursie w przyszłym roku!

Drużyna klas 5-8 zdobyła 147 punktów na 150 możliwych do uzyskania. Imponujący wynik z testu kwalifikacyjnego okazał się najlepszym w naszym województwie, jednakże jeszcze dwie inne drużyny uzyskały taką samą ilość punktów.

Zgodnie z regulaminem konkursu w takiej sytuacji musi odbyć się dogrywka pomiędzy zwycięskimi drużynami, ponieważ do kolejnego etapu ogólnopolskiego przechodzi tylko jedna drużyna z danego województwa.
Dogrywka odbędzie się 4 kwietnia br. o godz. 12:30 w RODN „WOM” w Katowicach

Zwycięskiej drużynie serdecznie gratulujemy i prosimy wszystkich, aby jutro trzymali mocno kciuki,

ponieważ nasza drużyna będzie potrzebowała ogromnego wsparcia z Waszej strony.

Tym razem oprócz oceniania precyzji , będzie liczony czas rozwiązywania testu.

Dla nas już jesteście zwycięzcami!!!

Jednakże apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc w ogromnym napięciu czekamy na ostateczne wyniki.

TRZYMAMY KCIUKI !!!

 WLC EtapWojewodzki_Slaskie_Klasy_5-8_Wyniki

EtapWojewodzki_Śląskie_Klasy_1-4_Wyniki