Biblioteka poleca ….

29 kwietnia 2020 Autor: Anna Siwila 0 komentarzy

Wszystkie mole i nie-mole książkowe zapraszamy na autorskie spotkania z pisarkami książek dla dzieci i młodzieży.

Spotkanie autorskie z Elżbietą Pałasz, 02.05.2020 r. godz. 18:00 – strona na Facebooku autorki. Pisarka prowadziła własne wydawnictwo Czarny Kot, nakładem którego ukazywały się książki, jakie sama lubi czytać: wesołe, pogodne i pełne humoru. Pisze żartobliwe wiersze, pełne empatii opowiadania o dzieciach i bajki, w których baśniowość przeplata się z realiami współczesnego życia, wywołując szereg zabawnych sytuacji. Tworzy na zamówienie Świerszczyka i Misia, w którym drukowała także powieści w odcinkach.

Spotkanie autorskie z Martą Guśniowską, 03.05.2020 r. godz. 18:00 – strona na Facebooku autorki. Zawodowa baśniopisarka, współpracująca z większością teatrów lalek w Polsce, a także w Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Ceniona autorka sztuk dedykowanych dzieciom i młodzieży. Marta Guśniowska ma na swoim koncie także  niemal sto innych tekstów, które w inteligentny, humorystyczny sposób mówią o sprawach niezwykle ważnych: przyjaźni,  odmienności , byciu sobą, przełamywaniu stereotypów.  Autorka w oryginalny sposób przetwarza, miksuje baśniowe motywy i schematy, bawi się słowem.

Kategoria: Z życia biblioteki