„Zasmakuj w bibliotece”

8 maja 2020 Autor: Anna Siwila 0 komentarzy

8 maja rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Bibliotek – tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem

Zasmakuj w bibliotece

Z jakimi smakami kojarzy się Wam biblioteka?

Może jesteście rozsmakowani w czytaniu?

Może kryjecie na swoich półkach jakieś smakowite czytelnicze kąski?

A może po prostu macie kolekcję książek kucharskich?

I kto by pomyślał jak wiele wspólnego z kucharzeniem i smakowaniem ma czytanie:)

Można się pokusić o stwierdzenie, że biblioteka jest jak dobra restauracja – dla każdego coś dobrego – od szybkich przekąsek, co się je czyta z doskoku, po główne dania obfite w wydarzenia, zwroty akcji i zaskakujące zakończenia, po deser pełny słodkich historyjek, opowiastek i wierszyków.

A jakie smaki oferuje nasza biblioteka? Zajrzyjmy do menu!

smak dzieciństwa

„Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich pamięta o tym.” Antoine De Saint-Exupery
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” Janusz Korczak

smak przygody

„Należy podróżować, by się czegoś nauczyć”  Mark Twain

smak przyjaźni

„Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła   zapominają jak latać.”  Antoine De Saint-Exupery

smak zwycięstwa

„Kto to jest bohater? Ten, kto się nie poddaje, nie unika odpowiedzialności, pokonuje przeszkody, aby iść naprzód. Jego psychicznym orężem są odwaga, wytrwałość, optymizm.” Éric-Emmanuel Schmitt

A teraz sprawdźcie jakie smaki oferuje Wasza biblioteczka:)

Zapraszamy również do udziału w konkursach organizowanych przez szkolną bibliotekę w ramach Tygodnia Bibliotek. Szczegóły wkrótce, w kolejnym wpisie:)

Zdjęcia okładek pochodzą ze stron internetowych salonu empik.com i gandalf.com.
Kategoria: Z życia biblioteki