PL BIP

Szkoła Podstawowa Nr 18

Dąbrowa Górnicza

Misyjne pozdrowienia

20 listopada 2020 Autor: Elżbieta Doniec 0 komentarzy

Czy pamiętacie ubiegłoroczną akcję Osiemnacha dla Ugandy? Rada Rodziców i szkolny wolontariat przeprowadziła akcję z ciastami, a dochód był przeznaczony na zakup drobnego sprzętu sportowego. Przekazane fundusze pozwoliły na montaż przy jednej ze szkół w Ugandzie wielkiego pojemnika na wodę. O. Adam proboszcz parafii w Matugga dziękował nam za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Sytuacja wielu ludzi w Ugandzie wraz z wprowadzeniem obostrzeń związanych z Covid-19  dramatycznie się pogorszyła. Ludzie pozbawieni swoich drobnych, ale stałych dochodów spowodowała, że często jedynym ratunkiem jest pomoc otrzymywana z Kościoła. Szkoły są zamknięte i nie ma mowy o nauczaniu nawet  zdalnym.  Franciszkanie służą pomocą duchową i materialną, a ta jest możliwa dzięki ofiarności ludzi,  także z Dąbrowy.

Ojciec podczas listopadowej wizyty w kościele św. Antoniego przekazał pozdrowienia dla Dyrekcji i uczniów naszej szkoły.

https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-nr-18-D%C4%85browa-G%C3%B3rnicza-1548540121875061/videos/277746953671336