PL BIP FB

Szkoła Podstawowa Nr 18

Dąbrowa Górnicza

#bialoczerwonamajowkawosiemnastce

30 kwietnia 2021 Autor: Monika Skorupa 0 komentarzy

Ze względu na obecną sytuację i związane z nią obostrzenia tegoroczne obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej były skoncentrowane na wydarzeniach realizowanych online. Wyjątek stanowiły przygotowania do świąt majowych w świetlicy szkolnej pod opieką wychowawców.

Społeczność uczniowska aktywnie przystąpiła do szkolnej akcji #bialoczerwonamajowkawosiemnastce, w ramach której w tygodniu poprzedzającym majowe święta uczniowie podczas lekcji i zajęć z wychowawcami przygotowywali się do majowych obchodów, podejmując szereg działań, zadań i zabaw. Wszyscy udowodnili, że bez względu, na wszystko jesteśmy razem  i działamy wspólnie.

Uczniowie klas 1-3 poznali historię majowych świąt oglądając filmiki i prezentacje edukacyjne, odbyli wirtualną wycieczkę na Zamek Królewski w Warszawie, gdzie podziwiali obrazy Jana Matejki, a przy okazji przenieśli się w czasie do roku 1791. Dowiedzieli się, czym jest patriotyzm, konstytucja i dlaczego jest taka ważna dla wszystkich Polaków. Przypomnieli sobie polskie symbole narodowe, uczyli się piosenek o tematyce patriotycznej, słuchali wierszy i opowiadań.

Starsi koledzy i koleżanki z klas 4-8 podczas spotkań on-line z wychowawcami  obejrzeli film Konstytucja 3 Maja – historia prosto z zamku przygotowany przez muzeum Zamku Królewskiego w Warszawie. Zdobytą wiedzę mogli sprawdzić zmagając się z quizem opracowanym na platformie Kahoot.

Sporą atrakcją były zagadki i zadania przygotowane w formie escape roomów, które uczniowie rozwiązywali w aplikacji Teams. Dla chętnych, aktywnych i najszybszych jako wariant  dodatkowy czekały dodatkowo quizy, krzyżówki, puzzle. Atrakcji nie brakowało.

Zwieńczeniem tegorocznych obchodów było przygotowanie do wyboru: pracy plastycznej, gadżetów, np. maseczek ochronnych, zakładek do książki itp., czy stroju na majówkę. Niektórzy uczcili te święta kulinarnie, wykazując się dużą pomysłowością w przygotowaniu biało-czerwonych potraw – największą popularnością cieszyły się kanapki, ale były także desery –  wszystkie wyglądały bardzo smakowicie!

Zabawa w gronie rodzinnym zaowocowała wieloma ciekawymi pomysłami, które prezentujemy poniżej w fotorelacji.

Uczennice klasy 7c  Laura Matuszna i Maja Segda nagrały również polską piosenkę patriotyczną pt. Flaga we własnej aranżacji.

Zachęcamy do wysłuchania😊

Fotorelacja ze szkolnej akcji #białoczerwonamajowkawosiemnastce


   

 

 

 

 


Skip to content