Zakończenie roku szkolnego!

25 czerwca 2021 Autor: Elżbieta Doniec 0 komentarzy

W dniu 25 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021- kolejny trudny rok z nauczaniem zdalnym.

Po raz ostatni spotkaliśmy się na uroczystych akademiach z podziałem na grupy klasowe, zachowując wszelkie zasady sanitarne.

Uroczystość dla klas 1-3 rozpoczęła się o godz. 8.00 na boisku szkolnym z udziałem prezydenta Dąbrowy Górniczej p. Marcina Bazylaka, który zaszczycił nas swoją obecnością wyrażając podziękowanie za bardzo aktywny udział naszej społeczności w życiu miasta.

Krótką część artystyczną przygotowali uczniowie klas drugich.

W części oficjalnej już tradycyjnie wręczono  najzdolniejszym  uczniom  klas 3 nominację do tytułu Małego  Prymusa. Tytuł  Małego Prymusa w kl. 3A otrzymała Sonia Pytasz, a w kl. 3 B – Anna  Witecka. Pani Dyrektor wręczyła uczennicom imienne statuetki.  Uczniowie klas II wierszem, piosenką  i słodkim upominkiem pożegnali koleżanki i kolegów,  którzy ukończyli I etap edukacyjny.  Na zakończenie uroczystości  uczniowie kl. I b wykonali taniec. Następnie na  oddzielnych i wcześniej przygotowanych stanowiskach, wychowawcy klas 1 -3 wręczyli uczniom świadectwa.

Uczniowie klas 4-7 otrzymali świadectwa w swoich klasach, po części oficjalnej mogli zasiąść na krótki słodki poczęstunek     wraz z wychowawcami.

Natomiast o godzinie 9.30 miało miejsce uroczyste pożegnanie klas ósmych z udziałem nauczycieli, pracowników szkoły, zaproszonych gości oraz rodziców.

Część oficjalną rozpoczęto wprowadzeniem Pocztu Sztandarowego, odśpiewaniem hymnu państwowego, ślubowaniem klas 8 oraz przekazaniem Sztandaru Szkoły uczniom klas 7.

Następnie wychowawcy klas ósmych oraz dyrektor szkoły wręczyli uczniom świadectwa z wyróżnieniem, a rodzicom uczniów wyróżnionych listy gratulacyjne. Uroczystość była okazją do okazania wdzięczności rodzicom, którzy przez wiele lat byli  zaangażowani w  pracę na rzecz szkoły i klasy.

Ważnym  momentem, na który wielu czekało z niecierpliwością było ogłoszenie zaszczytnych tytułów Omnibusa Roku, Absolwenta Roku oraz Sportowca Roku. Werdykty odczytała dyrektor szkoły p. Dorota Raczek.

Sportowcem roku został uczeń klasy 8a Igor Pyrka, Omnibusem Roku po raz pierwszy w historii naszej szkoły zostali ex aequo uczniowie klasy 8b Mateusz Jędryczek i Piotr Olszewski, natomiast Absolwentem roku bezapelacyjnie został Krzysztof Durleta uczeń klasy 8a. Wyróżnieni otrzymali zasłużone statuetki oraz pamiątkowe dyplomy.

Na uroczystości wręczono również nagrody laureatom konkursu przedmiotowego z fizyki oraz konkursów ogólnopolskich.       Od wielu lat z inicjatywy pani Doroty Rapacz -Perz – pedagog szkoły jest nagradzanie uczniów klas 8 Złotą Tarczą                      za utrzymanie wysokiej średniej ocen wynoszącej 5.00 i więcej począwszy od klasy czwartej.

Przewodnicząca Rady Rodziców p. Ewelina Guzy podziękowała uczniom za włożony trud w naukę oraz znaczące sukcesy, życząc powodzenia w dalszej edukacji przekazała na ręce przewodniczących klasy 8a i b drobne upominki.

Ostatnia część uroczystości zadedykowana została wszystkim którzy pomagali uczniom przebrnąć przez labirynt szkolnego życia czyli nauczycielom, wychowawcom, kochanym rodzicom i pracownikom szkoły.

Wszyscy mogliśmy choć na chwilę powrócić myślą do wspólnych przeżyć i do lat spędzonych w murach szkoły oglądając zdjęcia uczniów sprzed lat w przygotowanej prezentacji.

Ósmoklasiści dziękując za osiem wspaniałych lat zapewniali wszystkich, że odchodzą ze szkoły dojrzalsi, gotowi do rozpoczęcia nowego etapu życia, a dla wszystkich: rodziców, nauczycieli, wychowawców, którzy prowadzili ich przez te lata zadedykowali piosenkę i taniec.

Dyrektor Szkoły Dorota Raczek podziękowała uczniom, rodzicom i nauczycielom za pracę, życząc wszystkim słonecznych, spokojnych i bezpiecznych wakacji.

Gratulujemy wszystkich sukcesów,  nie tylko tych mierzonych szkolnymi ocenami.

Życzymy bezpiecznych wakacji! Uważajcie na siebie i innych, by we wrześniu spotkać się z uśmiechem.

Cieszcie się każdym dniem i odkrywajcie szczęście w zwyczajnym wakacyjnym czasie!

Ósmoklasistom życzymy, aby dostali się do wymarzonej szkoły.  Szczęśliwych wakacji!

Kategoria: Z życia szkoły