Pierwszy Charytatywny Dzień Piżamy – obudź w sobie Anioła

27 września 2021 Autor: Agnieszka Niziórska 0 komentarzy

Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Klubem Wolontariatu serdecznie zaprasza

na Pierwszy Charytatywny „Dzień Piżamy – obudź w sobie Anioła”,

który w naszej szkole odbędzie się w środę 29 września.

Dzień Piżamy w szkole to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię.
Dlaczego piżama? 👕- Ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci. Stała się ona nieodłączną częścią ich codzienności.
To co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem, dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie.
Chcemy okazać wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom poprzez zmianę sportowych ciuchów na piżamy.

Podczas Wydarzenia na ile to jest możliwe prosimy, aby uczniowie byli ubrani w piżamy.

Piżama może być zastąpiona innym strojem z oznaczeniem #piżama na ubraniu lub widocznej części ciała.

Symbolem biegu jest również postać Anioła, który nawiązuje do Akcji Fundacji „Gdy Liczy się Czas” – Wylosuj Anioła.
Uczestnik może założyć np. skrzydła, aureolkę lub umieścić ich symbolikę na stroju.

Można też narysować skrzydła anioła na widocznych częściach ciała.

Nie myślimy o zdrowiu, kiedy jesteśmy zdrowi. Ale jak cenne jest zdrowie poznajemy dopiero w chorobie.

Wydarzenie ma charakter charytatywny, dlatego oprócz wsparcia w postaci przebrania,

będzie również możliwość wrzucenia do puszki pieniędzy, które zasilą konto Fundacji „Gdy Liczy się Czas”.

obudź w sobie Anioła 😇Pomaganie – Uskrzydla
Szczegóły: www.biegwpizamach.pl