Jubileuszowy Dzień Języków Obcych

1 października 2021 Autor: Anna Siwila 0 komentarzy

26 września jak co roku świętujemy Europejski Dzień Języków Obcych, jednak tegoroczny należy do wyjątkowych. W roku 2021 obchodzimy 20-ste urodziny tego europejskiego święta języków. Z tej okazji oczywiście nie mogło zabraknąć życzeń i urodzinowego tortu!

W mijającym tygodniu uczniowie naszej szkoły mieli pełne ręce i głowy roboty. Klasy najmłodsze poznawały Unię Europejską, jej hymn i flagę, brały udział w konkursie plastycznym „Mój Syriusz”, uczyły się zwrotów grzecznościowych w europejskich językach i piekły tort z jesiennych darów przyrody!

W klasach starszych powstawały plakaty i prezentacje dotyczące europejskich języków, uczniowie czytali po angielsku o zaletach uczenia się języków obcych, poznawali nowe zwroty i wyrażenia oraz złożyli urodzinowe życzenia w językach naszych bliższych i dalszych europejskich sąsiadów.

Zapraszamy na krótkie audiowizualne podsumowanie 🙂

Kategoria: Z życia szkoły