Międzynarodowy Dzień Osób Niewidomych

23 listopada 2021 Autor: Agnieszka Niziórska 0 komentarzy

Międzynarodowy Dzień Osób Niewidomych obchodzony jest 13 listopada

na cześć założyciela pierwszej szkoły dla osób niewidomych w Paryżu-Valentina Huaya.

Z tej okazji mieliśmy zaszczyt gościć panią Katarzynę Nowak – niewidomą wokalistkę, współautorkę książki pt.” 12 kropel życia”, artystkę współpracującą z Ireną Santor, Urszulą czy Michałem Bajorem, założycieli Fundacji na Rzecz Promowania Aktywności Osób Niepełnosprawnych „Wygrajmy Razem” – Łukasza Barucha i Karolinę Żelichowską oraz artystkę Justynę Margielewską .

W ramach projektu „Miej Obraz Osoby Niewidomej” Pan Łukasz przybliżył naszym uczniom jak wygląda życie osób niewidomych. Dzięki wizycie naszych gości uczniowie mogli posłuchać wspaniałego koncertu, poznać alfabet Braillea,zrozumieć jak rozpoznają kolory , malują czy postrzegają sny osoby niewidome.
Dziękujemy za to inspirujące spotkanie, które z pewnością długo pozostanie w naszej pamięci.

Wizyta naszych gości była dla nas ciekawym doświadczeniem i z niecierpliwością czekamy na następne !