półkolonie#zima#razem#zabawa#radość

11 lutego 2022 Autor: Dorota Rapacz-Perz 0 komentarzy

WITAMY W NASZEJ ZIMOWEJ, SZKOLNEJ RODZINE

Już w poniedziałek przywitamy szkolną przygodę z zimą. Będzie się działo, oj będzie.

Najważniejsze jednak, że My się zimy nie boimy w uśmiech wieki się zbroimy.

Zatem.  Co  nas czeka .

PROGRAM  PÓŁKOLONII

W  SZKOLE  PODSTAWOWEJ  NR  18

W  DĄBROWIE  GÓRNICZEJ

„Ferie w mieście  –  spędzamy czas wesoło i bezpiecznie”.

Termin  realizacji:  turnus  od  14.02.2022r. do 18.02.2022r.

PONIEDZIAŁEK – 14. 02. 2022r.

Hasło dnia –„ Pomocna dłoń”

• Zbiórka uczestników, przedstawienie planu zajęć, omówienie spraw dotyczących zajęć, przydział opiekunów, podział na grupy, zapoznanie z programem i Pogadanka na temat bezpiecznego wypoczynku i przestrzegania zasad wynikających ze stanu epidemii Covid-19.

–  Zajęcia profilaktyczne –  Z cyklu – Obraz samego siebie i porozumiewanie się z innymi ludźmi      na temat : To miło pomagać innym ludziom.

• Zajęcia programowe– Wyjście do kina Helios.
  • Zajęcia relaksacyjne- zabawy integracyjne wg Klanzy.

WTOREK – 15. 02. 2022r.

Hasło dnia – „Uczymy się mówić-NIE

• Zajęcia profilaktyczne Rozwijanie zainteresowań w celu zagospodarowania czasu wolnego, podkreślenie szkodliwego wpływu na organizm różnego rodzaju używek /nikotyna, alkohol, narkotyki, dopalacze, leki/. Zajęcia plastyczne- plakaty tematyczne.
  • Zajęcia programowe– Wyjście do Biblioteki Miejskiej w Dąbrowie Górniczej – udział w warsztatach edukacyjnych. Warsztaty kulinarne.

–      Zajęcia relaksacyjne- gry edukacyjne, gry planszowe.

ŚRODA – 16. 02. 2022r.

Hasło dnia – „ Inspiracje kulinarne”

• Zajęcia profilaktyczne– Jak używać lekarstw? – zasady obowiązujące podczas przyjmowania lekarstw, skutki działania lekarstw na organizm, spotkanie z pielęgniarką.
  • Zajęcia programowe– Wyjście na kręgielnię – w Parku Wodnym „ Nemo”
  • Zajęcia relaksacyjne.

CZWARTEK – 17. 02. 2022r.

Hasło dnia –  „ Ruch to zdrowie”

–         Zajęcia profilaktyczne – Dbamy o zdrowe ciało – Utrzymywanie zdrowego ciała, Bezpieczeństwo,

Powody do dumy. Konkurs na układanie wierszy, rymowanek na temat  zachowań  promujących

zdrowy styl życia.

Zajęcia programowe– Wyjazd do Pałacu Kultury Zagłębia do kina Kadr na film „Kosmiczny mecz 2’

Zajęcia relaksacyjne przy muzyce.

PIATEK – 18. 02. 2022r.

Hasło dnia – „Dzień przyjaźni”

Zajęcia profilaktyczne– z cyklu  – Obraz samego siebie i porozumiewanie się z innymi ludźmi       temat : To ważne wiedzieć, co każdy czuje.

Zajęcia programowe – Udział w żywej lekcji – Pokaz zwierząt egzotycznych”.

Zakończenie półkolonii.

Do prowadzenia zajęć profilaktycznych wykorzystano scenariusze grupowych zajęć wychowawczo-profilaktycznych dla uczniów Andrzeja Kołodziejczyka z serii Profilaktyka uzależnień.

Miłej zabawy 🙂