MÓWIMY NIE KAŻDEJ FORMIE PRZEMOCY!!!

14 marca 2022 Autor: Agnieszka Niziórska 0 komentarzy

Kolejny rok wzięliśmy udział w międzynarodowej kampanii społecznej „ONE BILLION RISING”

„Nazywam się Miliard”❤

W ubiegłym roku starsze klasy nie miały możliwości wzięcia udziału w akcji z powodu nauczania zdalnego.

Zdecydowaliśmy, że poczekamy na Nich, wiedząc, że po feriach zimowych wszyscy spotkamy się w szkole i będziemy mogli wspólnie 8 marca, świętując Dzień Kobiet sprzeciwić się przemocy na całym świecie.

Biorąc pod uwagę rzeczywistość jaka nastała podczas naszych ferii, postanowiliśmy zatańczyć ten taniec rozszerzając kolorystykę symbolizującą protest wobec przemocy o barwy niebieskie i żółte.

Nie mogliśmy postąpić inaczej, wszyscy czuliśmy, że kampania w tym roku w naszej szkole nabrała innego wymiaru,

tym bardziej, że 8 marca byli już wśród nas ukraińscy Uczniowie, którzy znaleźli schronienie w naszym mieście.

W tańcu przeciw przemocy wzięło udział ok. 150 osób ze wszystkich klas 1-8 oraz kadra, dlatego tańczyliśmy, aż na trzy tury.

MÓWIMY NIE KAŻDEJ FORMIE PRZEMOCY!!!

WSPIERAMY UKRAINĘ!!!