PL BIP FB

Szkoła Podstawowa Nr 18

Dąbrowa Górnicza

Światowy Dzień Autyzmu

5 kwietnia 2022 Autor: Agnieszka Niziórska 0 komentarzy

WiTajCiE ! To ZnOwU My !

W kalendarzu „Osiemnastki”  kwiecień po raz kolejny rozpoczęliśmy w kolorach niebieskich, obchodząc Światowy Dzień Autyzmu.
Jak zwykle działo się…oj działo !!!
Uczniowie oraz nauczyciele postanowili zaproponować „skakankowy challenge” dla szkół podstawowych, których zadaniem było zebranie jak największej liczby uczniów skaczących na skakankach, ubranych na niebiesko lub z symbolem motyla.

 

filmy „skakanka challenge”

 

 

Uczniowie wykazali się także niezwykłą zręcznością oraz wspaniałą kondycją fizyczną, biorąc udział w „niebieskich zawodach sportowych”,chcąc w ten sposób zwrócić uwagę, iż każdy z nas jest inny, niepowtarzalny, a w tym wszystkim wyjątkowy niezależnie jaką „super moc” posiada. Wszystko zakończyło się pysznym poczęstunkiem oraz wspaniałym humorem.
Cytując dr Grandin Temple „Światu potrzeba umysłów każdego rodzaju”. Jakiż świat byłby nudny oraz pozbawiony barw gdybyśmy byli wszyscy tacy sami!

Kochajmy się!

Zespół ds. integracji SP 18

 


Skip to content