27 września 2022 Autor: Bożena Kącik 0 komentarzy

Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole
26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych.
Promowaliśmy na wiele ciekawych sposobów różnorodność kulturową i językową Europy!
Uczniowie klas młodszych prezentowali wylosowany wcześniej kraj. Można było podziwiać wystawę pięknych plakatów, przedstawiających ciekawostki językowe oraz interesujące fakty. Uczniowie byli ubrani w barwy narodowe, poznali bajkę z kraju, który reprezentowali, pojawiły się też bajkowe stroje.
Wszyscy dobrze się bawiliśmy. Specjały kulinarne smakowały wszystkim, były cukierki ze Szwecji, ser halloumi i oliwki z Cypru, buchty z Czech, muffiny Irlandzkie ,smakołyki z Francji, Islandii, Danii niestety nie wszystkie przysmaki doczekały do pierwszej przerwy…
Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i wsparcie!
„Kiedykolwiek pomyślisz, że jakiś język jest dziwny, pamiętaj, że Twój jest tak samo dziwny, tylko się do niego przyzwyczaiłeś.”
Kategoria: Z życia szkoły