#SzkołaPamięta Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada 2022 Autor: Monika Skorupa 0 komentarzy

Corocznie, 11 listopada, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

W tym roku szkolnym montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klas: 4b, 5a i 5b. W niezwykłą podróż w czasie do Krakowa 1914 roku oraz Warszawy roku pamiętnego 1918 zabrał uczniów naszej szkoły tajemniczy wehikuł czasu.

Pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru, wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój.

Zwieńczeniem uroczystości była wzruszająca etiuda muzyczna przygotowana przez szkolny zespół taneczny.

Społeczność szkolna włączyła się również do udziału  w akcji „Szkoła do hymnu” i  o godzinie 11.11 odśpiewała hymn narodowy.

Uczniowie klas: 2 a, 2b, 3a, 3b pod opieką wychowawców odwiedzili miejsca pamięci na cmentarzu oraz zapalili znicze przy pomniku Żołnierza Zwycięzcy w Dąbrowie Górniczej – Gołonogu.

Kategoria: Z życia szkoły