Międzynarodowy Dzień Osób Niewidomych

14 listopada 2022 Autor: Anna Siwila 0 komentarzy

13 listopada jest Międzynarodowym Dniem Osób Niewidomych oraz okazją do zwrócenia uwagi na to, że na całym świecie żyją ludzie niewidomi oraz słabowidzący, których życie codzienne to pokonywanie barier.
Podczas zajęć edukacyjnych uczniowie zostali wprowadzeni w pojęcie „osoba niewidoma”,”osoba ociemniała” oraz poznali rodzaje niepełnosprawności. Chętnie uczestniczyli w zabawach ruchowych polegających na wcieleniu się w rolę osoby niewidomej,mając za zadanie pokonać tor przeszkód z zawiązanymi oczami,wykonać ćwiczenia rozciągające oraz podstawowe pozycje z jogi. Próbowali także czy da się rozpoznać za pomocą dotyku oraz węchu wylosowany przedmiot z „magicznego pudełka „.  Na koniec doskonaląc zmysł równowagi oraz rozwijając motorykę dużą musieli pokonać ścieżkę sensoryczną.
Dziękujemy kochani uczniowie za zaangażowanie, świetną zabawę ,poczucie humoru oraz mile spędzony czas.

JeStEśCie WsPaNiaLi !

Pamiętajmy każdego dnia, że spotykając osoby niewidome czy słabowidzące, zawsze w miarę możliwości możemy zaproponować im swoją pomoc!

Życzymy sobie, abyśmy mogli zawsze realizować swoje marzenia,a każdy z nas miał „otwarte serce” dla ludzi wokół.

Autor wpisu: zespół ds. Integracji

Kategoria: Z życia szkoły