7 lutego 2023 Autor: Anna Siwila 0 komentarzy

Internet jest naszym nieodłącznym towarzyszem już od wielu lat, mimo to, my wciąż i nieprzerwanie ćwiczymy i uczymy się jak bezpiecznie się w nim poruszać.

Ten jedn dzień w roku mamy okazję zrobić w naszej szkole niemałe zamieszanie, by przypomnieć sobie najważniejsze zasady bezpiecznego KORZYSTANIA, BYCIA i TWORZENIA w Internecie.

Cała społeczność szkolna odkurzała sobie dzisiaj zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

Młodsi uczniowie intensywnie szkolili się oglądając filmy edukacyjne, kolorując, projektując na zajęciach komputerowych plakaty i dyskutując na temat NETYKIETY i zasad bezpiecznego poruszania się w sieci.

Uczniowie klas starszych rozwiązywali rebusy, krzyżówki, rozszyfrowywali hasła w internetowej rozgrywce międzyklasowej. Nawet lekcje wychowania fizycznego kręciły się dzisiaj wokół Internetu.

Temat bezpiecznego Internetu tak naprawdę nie zaczął się dzisiaj i dzisiaj się nie skończy. Pamiętamy choćby nasze spotkania z edukatorem z Instytutu Polska Przyszłości im. Stanisława Lema w ramach akcji #OgarnijHejt oraz z przedstawicielem Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej  na temat cyberprzemocy. Niejedno ciekawe spotkanie jeszcze przed nami….

Kategoria: Z życia szkoły