PL BIP FB

Szkoła Podstawowa Nr 18

Dąbrowa Górnicza

„BAJKI BEZ BARIER”

12 września 2023 Autor: Agnieszka Niziórska 0 komentarzy

„BAJKI BEZ BARIER”

(Joanna Maria Chmielewska)

 

 

 

 

 

„Hubek,Kubek”.

„Hubek swoim zachowaniem zaskakuje i intryguje rówieśników. Ma niezwykłą pamięć, o Tytanicu wie więcej niż Kapitan, ale nie rozumie, co znaczy mieć dwie lewe ręce. Przeważnie bawi się sam, zawsze w tym samym miejscu i trudno się z nim dogadać. Pewnego dnia Majka z podsłuchanej rozmowy dowiaduje się, że Hubek ma jakiś zespół…”.

„KKKora”.

„Kora pierwszy raz w życiu jedzie na wakacje. Razem z Kubą, którego poznała u pani logopedy. Kuba się jąka i trochę boi się nowych sytuacji. Czy to będą udane wakacje?”.

„Żywe srebro”.

„Hania jest pełna energii. Bieganie, huśtanie, wspinanie się na drzewa i drabinki to jest to, co lubi najbardziej. Jednak dziewczynka często działa szybciej niż myśli, przez co czasem wpada w kłopoty. Poza tym wokół Hani dzieją się dziwne rzeczy – różne przedmioty same spadają na podłogę, kredki znikają, a kapcie codziennie bawią się z nią w chowanego…”.

Projekt pn.: „Bajki bez barier”(J.M.Chmielewska) – opracowanie i wydanie serii bajek dotyczących niepełnosprawności, współfinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w ramach konkursu XV i XXIV.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z internetowego kącika książek (wakelet pani Ewy Piątkowskiej),

pt. „Bajki bez barier” zebranych w jednym miejscu.

Bajki poruszają tematykę dzieci ze specjalnymi potrzebami, dotyczą między innymi epilepsji, ADHD, celiakii, niedosłuchu, niepełnosprawności ruchowej, astmy, Zespołu Downa, Zespołu Aspergera.

Dzięki takim książkom praca z dzieckiem staje się łatwiejsza, ponieważ problemy oraz choroby mogą być zidentyfikowane oraz nazwane.
Bajki mają na celu uświadomienie dzieciom, iż bez względu na to jak się ktoś zachowuje, czy jak wygląda zasługuje na szacunek, miłość oraz akceptację.

Pamiętajmy o wrażliwości oraz tolerancji wobec drugiego człowieka.

Pozdrawiamy Zespół ds. Integracji

 


Skip to content