PL BIP FB

Szkoła Podstawowa Nr 18

Dąbrowa Górnicza

Sławków zachwyca – integracja trzecioklasistów

29 września 2023 Autor: Bożena Kącik 0 komentarzy
Wycieczkę rozpoczęliśmy od spaceru kładką nad bagnami, idąc w kierunku lasu. Tutaj przeprowadziłyśmy lekcję przyrody na żywo, a jej tematem były warstwy lasu. Zatoczyliśmy pętelkę o dł. 1 km i dotarliśmy do Parku Doliny Białej Przemszy, gdzie zorganizowano ciekawy plac zabaw wraz z innymi niespodziankami jak np. ścieżką sensoryczną, tężnią solankową, kwietnymi łąkami, stawem pokrytym kaczeńcami, grążelami, liliami wodnymi (…). Podczas wycieczki uczczono również Światowy Dzień Jabłka. Uczniowie brali udział w zabawnych konkursach z jabłkiem w tle. Dzisiejszą integrację zakończyliśmy ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.
Tak blisko Dąbrowy Górniczej leży Sławków, który zachwycił nas wieloma atrakcjami.
Polecamy to miejsce na weekendowy wypad z rodziną.
Zapraszamy do galerii

Skip to content