Czytanie w piżamie

25 października 2023 Autor: Anna Siwila 0 komentarzy

31 października zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w podwójnej akcji „Czytanie w piżamie”.

W tym dniu łączymy ze sobą już kolejną edycję pobijania rekordu w czytaniu na przerwie w ramach akcji „Przerwa na czytanie” oraz „Dzień Piżamy”.

Przynieście do szkoły swoją ulubioną książkę lub wypożyczcie w szkolnej bibliotece i czytajcie, czytajcie, czytajcie….

Tego dnia nasi szkolni wolontariusze udadzą się do najmłodszych klas, by umilić im przerwę czytaniem książki.

I to wszystko odbędzie się …. w piżamach. A dlaczego?

Ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci.

Zdrowemu dziecku piżama kojarzy się ze snem i odpoczynkiem, a dzieciom w szpitalach z chorobą.

Nie myślimy o zdrowiu, kiedy jesteśmy zdrowi. Ale jak cenne jest zdrowie poznajemy dopiero w chorobie.

W tym dniu zorganizowana zostanie zbiórka na rzecz podopiecznych Fundacji Gdy Liczy się Czas.

Wolontariusze z puszkami pojawią się w szkole i będzie można zasilić skarbonkę, której zawartość zostanie wpłacona na konto fundacji od całej społeczności SP 18 DG.

Zostań Aniołem w Piżamie i pomagaj razem z nami!

Załóż piżamę i wesprzyj dzieci na oddziałach onkologii!

5 złotówka dla dziecka zdrówka!

Zachęcamy do udziału w przedsięwzięciu.