PL BIP FB

Szkoła Podstawowa Nr 18

Dąbrowa Górnicza

Czytanie w piżamie

31 października 2023 Autor: Anna Siwila 0 komentarzy

Już kolejny rok 18-stka włączyła się do akcji pobijania rekordu w czytaniu na przerwie. Zatem czytaliśmy, czytało się i było czytane 🙂 Jak zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie naszych wolontariuszy, którzy ochoczo czytali swoim młodszym kolegom podczas przerw, a żeby dobrze było słychać mikrofon poszedł w ruch 🙂

Tegoroczna edycja była wyjątkowa, gdyż połączyliśmy Przerwę na czytanie z Dniem Piżamy, aby przyłączyć się do akcji organizowanej przez Fundację Gdy liczy się czas, która ma na celu zwrócenie uwagi na zdrowie i empatię. Pamiętajmy, że piżama to codzienny strój dzieci chorych onkologicznie, który niekoniecznie kojarzy im się z przyjemnym odpoczynkiem.

Efekt dzisiejszej „podwójnej” akcji był naprawdę interesujący i momentami zadziwiający, nie co dzień bowiem można natknąć się w szkole na czytających piżamowców 🙂 Przy okazji społeczność naszej szkoły zapełniła puszkę po brzegi drobnymi kwotami, które zasilą konto fundacji.

Dziękujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w naszej czytelniczo- piżamowej akcji!

 


Skip to content