Narodowe Święto Niepodległości-udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”

12 listopada 2023 Autor: Monika Skorupa 0 komentarzy

Jesienią 1918 roku spełniły si e sny pokoleń Polaków o wolności.

Polska odrodziła się jako suwerenne państwo z własnym rządem, armią, ojczystym językiem, narodowymi tradycjami i kulturą.

Pamiętając o wszystkich dramatycznych wydarzeniach poprzedzających te jesienne dni, nasza społeczność szkolna 10 listopada, uroczyście i radośnie obchodziła Narodowe Święto Niepodległości.

Niecodzienną lekcję historii, na której zawitał sam marszałek Józef Piłsudski przygotowali dla nas uczniowie klas: 6a i 6b.

Pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru, wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój.

Zwieńczeniem uroczystości była etiuda muzyczna biało-czerwona w  wykonaniu uczennic klasy 4b.

Społeczność szkolna włączyła się również do udziału  w akcji Szkoła do hymnu i  o godzinie 11.11 odśpiewała hymn narodowy.

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości zorganizowany został przez nauczyciela muzyki Konkurs pieśni patriotycznych. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, które podczas uroczystości wręczyła pani dyrektor.

Kategoria: Z życia szkoły