PL BIP FB

Szkoła Podstawowa Nr 18

Dąbrowa Górnicza

Akcja Żonkile 2024

21 kwietnia 2024 Autor: Monika Skorupa 0 komentarzy

Z pełnym zaangażowaniem społeczność naszej szkoły po raz kolejny wzięła udział w społeczno-edukacyjnej akcji Żonkile, zorganizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

To znaczące wydarzenie, które nie tylko honoruje pamięć, ale także przyczynia się do lepszego zrozumienia historii.

Udział nauczycieli naszej szkoły w webinariach oraz prowadzenie lekcji opartych na scenariuszach przygotowanych przez muzeum pozwoliły lepiej zrozumieć i docenić znaczenie tej inicjatywy.

Papierowe żonkile wykonane przez uczniów i wręczane przez wolontariuszy- Ekipa Pomocnego Bronka SP18, zarówno na terenie szkoły, jak i poza nią, dodają temu wydarzeniu autentycznego uczucia i zaangażowania społecznego.

Posadzenie żonkili jako symbolu pamięci, szacunku i nadziei w szkolnym ogrodzie stanowi piękny gest, który będzie stale przypominał o wartościach, jakie niesie za sobą ta akcja. Niezwykłe jest również to, że kwitną one w rocznicę Powstania, co dodatkowo podkreśla symboliczne znaczenie tych kwiatów.

Wszystkim osobom zaangażowanym w tę akcję serdecznie dziękujemy!

 


Skip to content