Podsumowanie I turnusu półkolonii

10 lipca 2015 Autor: Norbert Owczarek 0 komentarzy

Dzisiaj w naszej szkole zakończył się pierwszy turnus dwutygodniowych półkolonii. Uczestniczyło w nim 60 dzieci, które zostały podzielone na cztery, piętnastoosobowe grupy. Wspólnie ze swoimi wychowawcami uczestnicy półkolonii realizowali atrakcyjny i zróżnicowany program zajęć.

Wiele atrakcji znajdowało się na terenie naszego miasta. Dwukrotnie zażywali kąpieli wodnych w Parku Wodnym „Nemo”. Uczestniczyli w podróży w czasie i przestrzeni podczas wyprawy do Muzeum Miejskiego „Sztygarka”. W Kinie „Helios” wspólnie z „Minionkami” udaremnili kradzież królewskiej korony. Poznali mieszkańców morskich i oceanicznych głębin podczas zajęć w Bibliotece Miejskiej. Wizyta w Szkole Języków Obcych British School zaprocentowała zwiększeniem zasobu posiadanych angielskich słówek i zwrotów.

Niektóre atrakcje wiązały się z podróżą autokarem. Odwiedziliśmy Ogród Zoologiczny w Chorzowie, gdzie podziwialiśmy wiele egzotycznych zwierząt, a także byliśmy w Dream Parku w Ochabach Wielkich, gdzie m.in. mieliśmy okazję stanąć „oko w oko” z dinozaurem.

Równie ciekawie było także podczas pobytu półkolonistów na terenie szkoły. Niezliczone prace plastyczne, dziesiątki poznanych i z ogromna pasją zaśpiewanych piosenek, wesołe zabawy na terenie boisk szkolnych,  karaoke, dyskoteka … To tylko część tego co działa się w murach naszej szkoły.

Nasi półkoloniści realizowali także zajęcia profilaktyczne prowadzone przez wychowawców grup, Panią Bogusię, czy nawet zaproszonych pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dąbrowie Górniczej.

Wszyscy obecni na podsumowaniu I turnusu półkoloniści otrzymali pamiątkowe upominki ufundowane przez Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej oraz niezliczoną ilość nagród rzeczowych przekazanych dla dzieci przez samych wychowawców grup.

Jak wynika z końcowych ankiet wypełnianych przez uczestników, byli oni bardzo zadowoleni z atrakcji i  czasu spędzonego na półkoloniach oraz w 100 % zadeklarowali chęć uczestnictwa w tej formie wypoczynku podczas przyszłorocznych wakacji.

Jako pierwszy załącznik do relacji publikuję słowa utworu, który już niebawem, może okazać się radiowym hitem :).

„Piosenka półkolonisty I turnusu”

I. Półkolonie | super sprawa
Tutaj ekstra | jest zabawa
Półkolonie | fajne były
Szkoda, że się już skończyły | no i już.

II. Cztery grupy| tutaj mamy
Razem ciągle | czas spędzamy
Wychowawcy nas kochają
I nas ciągle przeliczają | no i już.

III. A Dyrekcja jak | laleczka
Co dzień nowa | sukieneczka
Przy tym bardzo | miła była
I wycieczki nam robiła | no i już.

IV. Panie z kuchni | o nas dbały
I nas zdrowo | odżywiały
Za to my im| dziękujemy
I po rączkach całujemy | mocno tak.

V. Pielęgniarka | bardzo miła
Nam kolanko | opatrzyła
Wciąż plasterki | przyklejała
I się ciągle uśmiechała | no i już.

Jako drugi załącznik do relacji przesyłam kilka zdjęć z zajęć naszych półkolonistów.

Kategoria: Projekty i akcje