Startujemy z Wielką Ligą Czytelników

27 października 2015 Autor: Monika Skorupa 0 komentarzy

List do rodziców

„Najlepszą rzeczą jaką rodzice mogą zrobić dla szczęścia i przyszłości swego dziecka, jest codzienne głośne czytanie mu dla przyjemności i radykalne ograniczenie telewizji”

1. Koźmińska, E. Olszewska „Wychowanie przez czytanie”

Z przyjemnością zapraszamy Państwa do uczestnictwa w ogólnopolskim konkursie: „Wielka Liga Czytelników”. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest tworzenie mody na czytanie wśród rodzin. Pragniemy, aby czytający rodzic stanowił dobry przykład dla dziecka i był dla niego promotorem kultury.

Drodzy Rodzice!

Zachęcamy Was do odkrycia niezwykłego bogactwa wspólnego rodzinnego czytania, które przynosi obfite korzyści– takie jak:

• integracja rodziny – pogłębienie więzi rodzinnych;
  • wspólne przeżycie pięknych chwil, które na zawsze pozostaną w pamięci dziecka (i rodzica również);
  • wszechstronny rozwój dziecka – umysłowy, emocjonalny, psychiczny.
  • i wiele innych korzyści…

Na czym polega konkurs?

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: dla kl. 1-3 i dla kl. 4-6.

Uczniowie wypożyczają w bibliotece szkolnej książki z listy konkursowej i odbierają do nich pytania. Testy rozwiązują w domu, najlepiej podczas rodzinnego czytania. Wypełnione formularze oddają do biblioteki, gdzie zostają ocenione. Punkty z kolejnych testów sumują się. Etap pierwszy trwa do 2 lutego 2016 r. Uczestnicy, którzy przeczytają 10 wybranych książek i uzyskają niezbędną ilość punktów, przystępują do szkolnego etapu eliminacyjnego do półfinałów. Test kwalifikacyjny odbędzie się w bibliotece szkolnej w terminie między 3.02. – 1.03. 2016 r. Troje zawodników z każdego poziomu( kl. 1-3 i 4-6), którzy uzyskają najlepsze wyniki w teście kwalifikacyjnym przechodzi do półfinału wojewódzkiego.

Turniej finałowy odbędzie się w sobotę 4 czerwca 2016 r. w Katowicach. Finałowi towarzyszyć będą liczne atrakcje dla rodzin. Całość imprezy odbędzie się pod nazwą „V Wielka Zabawa Rodzinna”.

Szczegółowe informacje na stronie www.wielka-liga.pl

Zapisy w bibliotece szkolnej.

Zapraszamy!!!