Nowi Świetliczanie

4 listopada 2015 Autor: Renata Wrona 0 komentarzy

Po uroczystym pasowaniu na uczniów klas pierwszych przyszła kolej na zdobycie tytułu prawdziwego świetliczanina. Pierwszaki musiały udowodnić, że na takie miano w pełni zasługują.
W środowe popołudnie, 28 października, w towarzystwie rodziców, pełne energii i dobrego humoru, przystąpiły do pokonywania rozmaitych zadań, które dla prawdziwego „świetliczaka” nie mogły stanowić problemu. Dzieci musiały przejść przez wyznaczone strefy. Była próba zwinnościowa „tunel”, próba głosu oraz biegłej znajomości alfabetu – „śpiewające literki”, a także „slalom” i bardzo ważna próba „strefa ciszy”. Rodzice mogli się przekonać, że ich pociechy nie próżnują w świetlicy: dzieci popisały się bowiem wspaniałym wykonaniem piosenki podczas której musiały powtarzać trudne akrobacje śpiewając (próba „zrób to co ja”).
Po pomyślnym przejściu wszystkich konkurencji nastąpiło uroczyste ślubowanie, a po nim – pani Beata Feszter – kierownik świetlicy – specjalnym ołówkiem dokonała pasowania nowych świetliczaków. Dzieci otrzymały przy tym pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Na zakończenie pani dyrektor pogratulowała wszystkim nowym „świetliczakom”, a organizatorzy uroczystości zaprosili dzieci i gości na słodki poczęstunek, który dzięki wspaniałomyślności rodziców, a także wychowawców uprzyjemnił nam czas.

pasowanie 011 pasowanie 021 pasowanie 027 pasowanie 029 pasowanie 031 pasowanie 032 pasowanie 033 pasowanie 036 pasowanie 037 pasowanie 039 pasowanie 040 pasowanie 054 pasowanie 55

Kategoria: Z życia świetlicy