Wieczór andrzejkowo – katarzynkowy

2 grudnia 2015 Autor: Renata Wrona 0 komentarzy

Wieczór andrzejkowo-katarzynkowy zorganizowany przez wychowawców szkolnej świetlicy był okazją do zaznajomienia się z dawnymi zwyczajami i tradycjami ludowymi związanymi z „katarzynkami” i „andrzejkami”, czyli wieczorami wróżb kawalerskich i panieńskich.

Na uczestników czekały liczne atrakcje. Teatrzyk „Świetliki” przygotował specjalny spektakl-niespodziankę – „Baśń andrzejkową”. Dzieci mogły też poznać swoją przyszłość w niezwykłym salonie wróżb, w jaki zmieniła się tego wieczoru szkolna świetlica. Na zakończenie wszyscy bawili si doskonale przy muzyce, a wśród tancerzy nie zabrakło – jak na wieczór andrzejkowy przystało- wróżek, czarownic, nietoperzy, a nawet – Supermenów.

andzrejki szkoła 2015 017andzrejki szkoła 2015 030andzrejki szkoła 2015 020andzrejki szkoła 2015 046andzrejki szkoła 2015 035andzrejki szkoła 2015 053

Kategoria: Z życia świetlicy