Świetlicowa wigilia

23 grudnia 2015 Autor: Renata Wrona 0 komentarzy

W tygodniu poprzedzającym Boże Narodzenie w świetlicy szkolnej dzieci poznawały tradycje i zwyczaje wiążące się ze świętami, własnoręcznie ubierały choinkę, wykonywały świąteczne ozdoby, uczyły się kolęd. W piątek nadszedł czas na podsumowanie zajęć. Miało ono wyjątkowy i uroczysty charakter – świetlica została pięknie przystrojona i oświetlona lampionami. Dzieci najpierw wysłuchały opowiadania pań o bożonarodzeniowych tradycjach, potem brały udział w specjalnych świątecznych konkursach. Wszystkie świetliczaki pięknie śpiewały kolędy, a jedna z dziewczynek – Dorotka Siulińska – odegrała „Cichą noc” na skrzypcach. Nie zabrakło także – dzięki hojności Rodziców – słodkiego poczęstunku dla świetliczaków.

wigilia (3)wigilia (2)

Kategoria: Z życia świetlicy