Wojewódzki Konkurs „Wielka Liga Czytelników”

8 listopada 2021 Autor: Agnieszka Niziórska 0 komentarzy

Wojewódzki Konkurs „Wielka Liga Czytelników”

Zapraszamy do udziału w projekcie

„Wielka Liga Czytelników”

którego głównym celem jest promocja czytelnictwa

Zachęcamy do wzięcia udziału w tej czytelniczej przygodzie uczniów naszej szkoły.

Zgłoszenia należy dokonać w szkolnej bibliotece.

Drodzy Rodzice/Opiekunowie

do udziału w konkursie niezbędna jest pisemna zgoda rodzica.

Aby wziąć udział w projekcie, prosimy o wypełnienie zgłoszenia Państwa dziecka do udziału w zabawie.

Zgoda została umieszczona poniżej i dostępna jest również u nauczycieli biblioteki szkolnej.

Warunkiem udziału dziecka/ucznia w konkursie jest podanie adresu e-mail,

koniecznego do aktywacji konta uczestnika.

Zgłoszenia w bibliotece od 8 listopada 2021r.

zgloszenie-uczestnika-wlc2021

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych:

klasy 1-3

Lista książek klasy 1-3

klasy 4-6

Lista książek klasy 4-6

klasy 7-8

Lista książek klasy 7-8

Testy do wybranych książek znajdują się w bibliotece szkolnej.

Konkurs krok po kroku

Etap pierwszy – szkolno-biblioteczny

Termin: 8 listopada 2021 r. – 7 lutego 2022 r.

• Uczniowie zdobywają 5 sprawności czytelniczych rozwiązując w domu testy z pytaniami do treści książek wybranych z konkursowej listy lektur. Na tym etapie można korzystać z treści książki i pomocy innych. Uczestnik wypełnia formularz do danej książki tylko raz. Aby zdobyć sprawność do książki należy zdobyć min. 80 punktów w wypełnianym teście.

Etap drugi – test kwalifikacyjny

Termin: 2 marca 2022r.

• Uczniowie, którzy zdobyli komplet sprawności przystępują do testu kwalifikacyjnego pisanego samodzielnie w szkole lub bibliotece, bez książki konkursowej.

• Maksymalnie 3 najlepszych uczniów w każdej kategorii (klasy 1-3, 4-6, 7-8) awansuje do kolejnego etapu.

Etap trzeci – powiatowy (drużynowy)

Termin: 7 kwietnia 2022r.

• Każdą placówkę z etapu pierwszego reprezentuje do 3 uczniów w obu kategoriach, którzy od tego momentu tworzą drużyny.

• Drużyny piszą Test z pytaniami do treści książki wyznaczonej przez organizatora.

• Do następnego etapu awansuje po jednej drużynie z powiatu (w obu kategoriach).

Etap czwarty – test wojewódzki

(w zależności od sytuacji epidemicznej test drużynowy lub indywidualny online)

Termin: 11 maja 2022 r.

• Najlepsze drużyny z powiatów piszą test z pytaniami do treści książki wyznaczonej przez organizatora.

Przyznane zostaną następujące tytuły:

• Za zajęcie I miejsca – Mistrz Województwa – dla uczestników, którzy zdobędą od 90% do 100% punktów w teście finałowym;
    • Za zajęcie II miejsca – I Wicemistrz Województwa – dla uczestników, którzy zdobędą od 80% do 89% punktów w teście finałowym;
    • Za zajęcie III miejsca – II Wicemistrz Województwa – dla uczestników, którzy zdobędą od 70% do 79% punktów w teście finałowym;